Spotreba lepidla na dlaždice

Lepidlo na dlaždice - lepidlo určené na lepenie dlaždíc s drsným povrchom. Zloženie lepidla na dlaždice je nasledujúce: cement, piesok a množstvo chemikálií, ktoré lepidle dodávajú určité vlastnosti.

Kalkulačka lepidla na dlaždice

výrobok
Povrchová plocha m2
Hrúbka vrstvy, mm.

Tieto zmesi sa vyrábajú v suchej, tekutej alebo pastovitej forme a líšia sa v týchto typoch:

  • univerzálne - najbežnejšia kompozícia lepidla, ktorá sa môže použiť na všetky typy opráv. Typicky sa tento typ lepidla používa na malé dlaždice.
  • posilnená - je určený na pokládku dlaždíc veľkých rozmerov, pretože sa vyznačuje zvýšenou priľnavosťou a odolnosťou voči statickému a dynamickému zaťaženiu akejkoľvek doby. To znamená, že ak sa predpokladá, že veľa ľudí bude neustále chodiť po obkladačke alebo na nej bude inštalovaný ťažký nábytok, hodí sa vystužené lepidlo na obkladačky.
  • Odolné proti vlhkosti - je potrebné položiť dlaždice v miestnostiach s vysokou úrovňou vlhkosti alebo tam, kde bude neustále v kontakte s vodou. Preto je vhodné použiť napríklad také lepidlo na dlaždice v kúpeľni alebo pri zdobení letných chatiek. Tento typ lepidla má hydroizolačné vlastnosti a môže obsahovať protiplesňové prísady.
  • Odolné voči mrazu - lepidlo na dlaždice do exteriéru a nevykurované miestnosti, vhodné pre dlaždice všetkých formátov a veľkostí.

Existuje mnoho vysoko špecializovaných kompozícií: lepidlo na dlaždice na podlahové vykurovanie, lepidlo na priehľadné dlaždice atď. Je vhodné kúpiť profilové lepidlo - na steny, strop alebo podlahu nemusíte používať rovnaký druh zmesi, pretože tieto nátery majú rôzne zaťaženie.

Podobné kalkulačky
Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje