icolorex-sk.technoluxpro.com/Farba a dizajninteriéry

13 vecí v byte, ktoré chcete maľovať

Postupom času sa obťažuje aj najkrajšia a najštýlovejšia atmosféra v dome. Ale úplne modernizovať interiér je dosť nákladný podnik. Je dobré, že môžete čiastočne osviežiť farbu bytu. Mnohí to robia sami, míňajú minimálne peniaze a čas.

skrinka

Maľovanie dverí skrinky je dobrý nápad, nie je to však vždy možné. Dvere môžu byť vyrobené z plastu, skla, zrkadiel alebo môžu mať krásny dekor. Transformujte produkt zmenou odtieňa zadnej steny skrinky. Táto technika je zvlášť dôležitá pre kuchynské súpravy. Po otvorení dverí si môžete kedykoľvek vychutnať bohatosť farieb a lesk lesku.

Maľovaný starý šatník
Maľovaný starý šatník
na obsah ↑

Vnútorné dvere

Staré dvere môžu byť tiež natreté. Na transformáciu sa odporúča zmeniť farbu samotného plátna alebo iba jeho koncov, platní. Mali by ste si vybrať tieň, ktorý sa dobre zmestí do interiéru. Dá sa kombinovať s farbou podlahy, nábytku, tapiet alebo kontrastu.

Farebné interiérové ​​dvere
Farebné interiérové ​​dvere
na obsah ↑

volanie

Je nepravdepodobné, že niekto často premýšľa o sfarbení zvončeka. Zvyčajne je táto položka čierna alebo biela, ktorá vyzerá banálne. Interiér môžete rozriediť jasným bodom tak, že zvonček namaľujete do červeného, ​​zeleného, ​​žltého alebo iného odtieňa. Je len dôležité zvoliť vhodnú možnosť, aby taký dekor nevyzeral smiešne.

Domový zvonček s jasným tlačidlom
Domový zvonček s jasným tlačidlom
na obsah ↑

Komoda

Niekedy chcete zahodiť starú bielu alebo hnedú komodu. Tento produkt sa dá ale tiež obnoviť a dať mu nádych novosti. Ak chcete ušetriť na nákupe nábytku a zmeniť interiér, namaľujte nasledujúce časti komody:

  • škatule (všetky alebo selektívne);
  • nohy;
  • rukoväte a iné príslušenstvo;
  • pult.
Originálne sfarbenie komody
Originálne sfarbenie komody

Ak chcete aktualizovať hrudník, vezmite jeden alebo dva odtiene. Kombinácia svetlých a tmavých odtieňov, napríklad ružovej a šedej, vyzerá nádherne.

na obsah ↑

stoličky

Zmena odtieňa stoličiek pomôže rýchlo a lacno aktualizovať vzhľad miestnosti. Konvenčné stoličky, stoličky alebo hojdacie stoličky môžu mať úplne odlišný vzhľad, ak sa na ne nanesie náter. Chrbty a nohy sú najčastejšie zafarbené, ale aj kožené sedadlá sú natreté na starých kožených stoličkách.

Viacfarebné drevené stoličky v interiéri kuchyne
Viacfarebné drevené stoličky v interiéri kuchyne
na obsah ↑

Okenné rámy

Ak sú biele rámy unavené, nie je potrebné dodržiavať normy z minulých rokov. Nudné farby môžu byť úspešne nahradené jasnejšími, chytľavejšími alebo pastelovými, ale nezvyčajnými. Nebojte sa experimentov: jednotlivé časti alebo rámy môžete maľovať úplne farbou a zvoliť zaujímavú farebnú kombináciu.

Rámy červeného okna
Rámy červeného okna
na obsah ↑

stena

Ak nie je možné nalepiť tapetu alebo namaľovať celú miestnosť, môžete presunúť zameranie na jednu stenu alebo na samostatnú oblasť. Po výbere vhodného odtieňa natrite túto oblasť obvyklým spôsobom alebo pomocou zaujímavých techník a aplikujte ozdoby. Interiér bude vyzerať úplne inak.

Svetlý geometrický vzor na stene v detskej izbe
Svetlý geometrický vzor na stene v detskej izbe
na obsah ↑

strop

Najťažší spôsob, ako renovovať dom, je maľovať strop. Samozrejme nemusíte iba zafarbiť bielou farbou, ale zvoliť si netriviálny odtieň. Dizajnérom sa neodporúča báť sa odvážnych rozhodnutí a používať farebné vzory, veľké kresby.A čo je najdôležitejšie, nemali by spôsobovať bolestivé, represívne pocity a vizuálne znižovať stropy.

Kreatívne kreslenie na strope
Kreatívne kreslenie na strope
na obsah ↑

Nástenné police

Police na stenách sa najčastejšie vyrábajú v jednej farebnej schéme so zvyškom nábytku a sú monofónne. Postupom času sa obťažujú, takže môžu byť maľované aj vo vhodných farbách. Existujú rôzne možnosti na zdobenie políc: konvenčná maľba, kombinácia tónov, kresby. Je to iba fantázia majstra.

Farebné police na stene
Farebné police na stene
na obsah ↑

linoleum

Je zvláštne, že maľujú aj podlahové krytiny a nejde iba o dosky alebo drevotrieskové dosky. Staré linoleum v kosoštvorci alebo na námestí sa ľahko aktualizuje. Malo by sa dobre umyť sódou, vysušiť, pripraviť a následne naniesť farbu. Vhodné bežné olejové nátery na podlahu. Po vysušení vykonajte požadovaný ornament pomocou šablóny.

na obsah ↑

chladnička

Pri maľovaní chladničky sa oplatí zvoliť kovový sprej. Taký materiál leží v rovnomernej vrstve, nezanecháva šmuhy. Dvere alebo boky chladničky sú rovné, pruhované a dokonca aj puntíky. Existuje možnosť pokryť techniku ​​bridlicovou farbou a použiť ju na zaznamenávanie receptov a pripomienok.

Farebná chladnička v kuchyni
Farebná chladnička v kuchyni
na obsah ↑

ventilácia

Dokonca aj malé detaily môžu zmeniť interiér, dodajú mu „krútenie“. Vetracie mriežky na stenách pod stropom sa týkajú iba takých detailov. Ak ich maľujete v akomkoľvek jasnom odtieni, okamžite začnú priťahovať pozornosť. Ďalšou zaujímavou možnosťou je kúpiť prelamovaný rošt a postriekať ho náterom s kovovým efektom z balóna.

Vetracia mriežka natretá červenou farbou
Vetracia mriežka natretá červenou farbou
na obsah ↑

Ističe

Farebné spínače sú zaujímavou a módnou súčasťou interiéru. Ľahké výrobky sú zvyčajne nenápadné, ale svetlé výrobky sa v miestnosti okamžite zvýraznia. Po zapnutí vašej fantázie môžete nájsť rôzne spôsoby, ako aktualizovať svoj vlastný dom alebo byt bez väčších opráv. Ak konáte s dušou, máte možnosť dostať vnútro svojich snov obyčajnou farbou.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje