icolorex-sk.technoluxpro.com/Farba a dizajninteriéry

Nápady pre vnútorné oddiely na územné vymedzenie bytu

Oddiel je ideálnym riešením pre územné plánovanie obytného priestoru. Podobné riešenie sa používa v súkromných domoch a bytoch, čo pomáha vymedziť veľkú miestnosť a rozdeliť ju na niekoľko samostatných zón. Tento štýl vyzerá obzvlášť pôsobivo v štúdiových apartmánoch, čo vám umožňuje vybaviť jednu izbu pod:

 • obývacia izba;
 • spálňa;
 • pracovná oblasť atď.
Priečka pre územné spálne
Priečka pre územné spálne

Priečky sú veľmi odlišné. Moderný stavebný trh je schopný ponúknuť veľa riešení na vymedzenie priestorov a majitelia bytov sa môžu spoľahnúť na akýkoľvek rozpočet. Zostavili sme populárne riešenia, ktoré pomôžu transformovať miestnosť a urobiť ju pohodlnejšou a pohodlnejšou.

na obsah ↑

Funkcie a výhody

Takéto vnútorné riešenie má veľa výhod. Hlavná vec je praktickosť. Každá zóna je získaná čo najfunkčnejšia, pretože vnútorný priestor je vypracovaný tak, aby sa zohľadnili všetky priania a potreby obyvateľov.

Ďalšou veľkou výhodou je jednoduchosť. Vytváranie nenosných oddielov nie je komplikovaný proces a pri kvalifikovanom prístupe a dostupnosti všetkých materiálov môže byť tento postup dokončený o niekoľko dní. Je oveľa ťažšie položiť ťažkú ​​stenu z tehál, vynaložiť veľké úsilie na murivo a obrovské množstvo finančných prostriedkov na stavebné materiály.

Oddelenie priestoru na spanie

Dnes existuje veľa dostupných riešení, ktoré nezaberajú veľa času, úsilia a peňazí. Priečky sú vyrobené z najrôznejších materiálov, napríklad:

 • tvrdené sklo odolné voči nárazom;
 • preglejka a iné drevo;
 • sadrokartónové dosky.
Dekoračné priečky z tvrdeného skla
Dekoračné priečky z tvrdeného skla

Nespornou výhodou priečok je to, že „ne upchávajú“ miestnosť. Otvory a vložky zo skla / plastu pomáhajú prenikať do miestnosti prirodzeným slnečným žiarením, čím sa stáva pohodlnejším. To je dôležité najmä v miestnostiach s malým počtom okien. Tieto priečky sa porovnávajú priaznivo s masívnymi nosnými stenami.

K dispozícii sú tiež dizajnové, funkčné a kreatívne riešenia pre efektívne územné plánovanie miestnosti. Príkladom je bar, ktorý vymedzuje miestnosť, ktorá oddeľuje jedáleň / obývaciu izbu a kuchynskú časť, ale zároveň je priečka nízka a dosahuje pás, vďaka čomu poskytuje príliv svetla a prirodzenú ventiláciu v miestnosti.

Pokiaľ ide o rozdiel medzi formovanými zónami, treba poznamenať, že je to kolosálne. Dizajnéri robia z najrôznejších možností rôzne izby a využívajú rôzne možnosti. Na tento účel sa používajú rôzne techniky:

 • použitie heterogénnych textúr, rôznych tónov a dekorácií;
 • inštalácia viacúrovňových prechodov;
 • použitie príslušenstva;
 • nábytok v rôznych štýloch.

Priečka so svetlami

Vďaka tomuto prístupu je územné plánovanie nielen praktické, ale aj estetické. Samotné priečky nemusia byť monolitické. Majte na pamäti, že nemajú záťaže, takže takýto oddiel môže byť tenký a s výrezmi. Otvory a výklenky predstavujú ďalší užitočný povrch, ktorý možno použiť na aranžovanie kníh, kvetín v obývacej izbe, akvárií alebo suvenírov.

Nábytok sa tiež podieľa na územnom plánovaní bývania a delí ho na funkčné miestnosti. Príkladom by mohla byť knižnica, ktorá slúži aj ako polica na knihy alebo jedlá. V niektorých izbách sa na to používajú pohovky s vysokým chrbtom. Toto riešenie je vhodné pre štúdiá, ktoré pomáhajú oddeliť kuchyňu od obývacej izby.

Ako dekoratívne priečky sa často používajú veľmi tenké a ľahké materiály:

 • kombinované staré žalúzie z drevených líšt, brúsené a maľované;
 • ťažké závesy;
 • obrazovka.
Priestorová zónovacia obrazovka
Priestorová zónovacia obrazovka

Pri vytváraní oddielu by ste mali najprv začať s praktickým účelom. V kuchyni nevešajte látky, pretože absorbujú zápach.

Pri pokuse o väčšiu priestrannosť miestnosti, bezplatnú, sa môžete uchýliť k rôznym technikám. Dôkazom sú oblúky, ktoré síce rozdeľujú miestnosť na niekoľko zón, ale stále robia prechod plynulým, nenápadným. Na základe štylistiky interiéru môžete bezpečne používať prísne geometrické rezy, skosené rohy a mnohostranné plátky. Pomáha to vytvoriť výrazný účinok.

Nenosné oddiely sa často vyrábajú ako mobilné. Hovoríme o posuvných stenách a dverách oddelenia. Je to pohodlné, praktické a užitočné. Ak potrebujete odísť do dôchodku, jednoducho posuňte oddiel a keď zbierate párty, môžete ho otvoriť dokorán a získať tak ďalšie voľné miesto.

Je chybou predpokladať, že vnútorné priečky určené na územné plánovanie nechránia pred hlukom. Existuje veľa rôznych materiálov, ktoré pomáhajú tlmiť zvuky, a to platí aj pre posuvné dvere priestoru. Ich zatvorením môžete výrazne znížiť hluk prichádzajúci zo susednej miestnosti.

Praktickosť nenosných priečok je zrejmá: pomáhajú transformovať malý byt s čo najefektívnejším využívaním každého štvorcového metra obytného priestoru. Preto sa mnohí občania uchyľujú k takémuto rozhodnutiu. Inštalácia priečok navyše nevyžaduje veľké finančné investície av mnohých prípadoch inštaláciu vykonáva jedna osoba. Ak máte doma potrebné nástroje, môžete vykonať inštaláciu sami. Ďalej uvádzame najobľúbenejšie riešenia pre zónovanie obývacích izieb.

na obsah ↑

Sklenená priečka

Skvelé riešenie, ktorého hlavnou výhodou je transparentnosť. Aj pri použití nepriehľadných zakrývajúcich povrchov preniká slnečné svetlo do susednej oblasti.

Sklenená priečka v miestnosti

Povrch môže byť hladký alebo rebrovaný. Na predaj je celý rad interiérových riešení. Hlavnou vecou je inštalácia vysokokvalitného, ​​trvanlivého tvrdeného skla, ktoré odolá silnému nárazu. Tým sa zabezpečí vnútorná bezpečnosť.

na obsah ↑

Drevené lamely

Doma vyzerajú esteticky potešujúco, pomáhajú vytvárať výrazný efekt. Vhodný pre rôzne štýly: moderný, provence, art deco, loft a ďalšie. Perfektne kombinuje so živými rastlinami v kvetináčoch. Mnohí dávajú prednosť lakovanému drevu a oceňujú ho vďaka vznešenému vzoru vlákien.

Drevené lišty

na obsah ↑

Sadrokartónové steny

Jedno z najbežnejších riešení, ktoré sa dá vysvetliť:

 • dostupnosť materiálov na trhu;
 • kolosálne príležitosti na implementáciu aj tých najambicióznejších nápadov;
 • jednoduchosť spracovania;
 • trvanlivosť;
 • praktickosť.

Sadrokartónové steny

Sadrokartónové dosky pomáhajú vytvárať solídny oddiel, ako aj všetky druhy výklenkov, výklenkov a otvorov. Ak k tomu pridáme veľkolepé osvetlenie, získame koncepčný návrh projektu na územné vymedzenie štúdia.

na obsah ↑

Kombinovaná priečka so sklom

Toto riešenie kombinuje úžitok a atraktívny vzhľad. Takáto priečka vyzerá monoliticky, objemne, ale zároveň kombinuje ľahkosť a slobodu. Kombinované riešenia sú vhodné pre rôzne rozloženia, čo vám umožní vytvoriť krásny efekt.

Kombinovaný oddiel v podkroví
Kombinovaný oddiel v podkroví
na obsah ↑

Prelamované oplotenie

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí uprednostňujú funkčný dekor. Deliace priečky dokonale prepúšťajú slnečné žiarenie av niektorých prípadoch zohrávajú úlohu dodatočného osvetlenia. Stačí do nich nainštalovať malé miesta pomocou LED žiaroviek. Svetlo prelomené otvormi vytvára bizarné tiene a zvláštnu atmosféru v interiéri.

Prelamovaný stenový panel

na obsah ↑

police

Toto je riešenie, ktoré sme spomenuli vyššie. Poličky odvádzajú vynikajúcu úlohu v oblasti vnútorných priečok. Majú obrovské množstvo využiteľnej plochy, čo je obzvlášť dôležité pre malé byty. Je pozoruhodné, že aj malý kovový stojan so 4 - 5 policami pomáha vytvárať vzhľad priečky, ale neblokuje vzhľad, takže interiér je otvorený.

Loft pre územné plánovanie

na obsah ↑

Barový pult

Predpokladá sa, že toto rozhodnutie je vhodnejšie pre zástupcov mládeže. Za barom, ktorý oddeľuje kuchyňu od zvyšku miestnosti, si však môžete rýchlo zahryznúť, sedieť pri notebooku a dokonca si robiť domáce úlohy. Veľkolepé osvetlenie vytvára špeciálny luxus.

Barový pult medzi kuchyňou a obývacou izbou
Barový pult medzi kuchyňou a obývacou izbou
na obsah ↑

rolety

Látky môžu byť použité ako prístrešok, ktorý oddeľuje miesto na spanie od zvedavých očí a vytvára intímnu atmosféru. Takéto riešenie sa však často vyskytuje dokonca aj v obývacích izbách, ako aj v pracovných priestoroch a škôlkach.

Použitie závesov na územné plánovanie

na obsah ↑

Iné možnosti oddelenia

Uvedené riešenia sa považujú za najbežnejšie, ale zďaleka nie jediné. Prípadne môžete použiť umelý trávnik, objemné výkladné okno, v ktorom bude uložená socha alebo dôležitý suvenír, drevená pergola a ešte oveľa viac. Uvoľnite svoju fantáziu a nezabudnite sa pozrieť na ďalšie príklady na internete. Kreatívni návrhári niekedy ponúkajú najneuveriteľnejšie riešenia, ktoré môžete oživiť vlastnými rukami.

na obsah ↑

Tipy týkajúce sa územného plánovania

Na záver je potrebné podeliť sa o niekoľko užitočných hackov. Pri zónovaní miestností na oddiely sa uistite, že každá oblasť je pomerne rozsiahla, pohodlná a funkčná. Neponáhľajte sa uchýliť ku konečnej verzii. Najskôr nainštalujte lacnú preglejku a uvidíte, ako bude miestnosť s priehradkou pohodlná. Ak ste si úplne istí svojím rozhodnutím, rozvrhnutie môžete zmeniť.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje