icolorex-sk.technoluxpro.com/Farba a dizajninteriéry

Moderné police na stene zo starého sovietskeho stola

Nábytok, rovnako ako akékoľvek iné náradie, má určitú životnosť. Zhoršuje sa, stáva sa zastaraným, vychádza z módy, nahrádzajú sa moderné návrhy, ktoré zodpovedajú najnovším trendom. Vynára sa otázka: čo robiť so starým nábytkom, keď je škoda vyhodiť ho? Existuje optimálna cesta von. Starý stôl je možné zmeniť na štýlové, pohodlné a moderné police na knihy, suveníry a príjemné veci do srdca.

Starý nábytok vyrobený v dobe Sovietskeho zväzu má oproti moderným výrobkom významnú výhodu. Bol vyrobený z prírodného masívneho dreva alebo z recyklovaného lisovaného dreva. Faktom zostáva, že starý nábytok je silný, spoľahlivý, odolný.Sovietsky nábytok

Strom je príliš cenným zdrojom na jeho zanedbanie. Ak má dom starý stôl, nebudete musieť míňať peniaze na nákup materiálov a surovín. Stačí si kúpiť príslušenstvo, upevňovacie prvky, zásoby na jednoduchú sadu náradia. Trochu fantázie a získajte štýlovú poličku, ktorá bude originálnym doplnkom interiéru.

na obsah ↑

Čo je na to potrebné

Prezrite si štandardnú sadu nástrojov a užitočných zariadení, ktoré sú užitočné v práci:

 • píla, priama píla - používa sa na pílenie, kučeranie dreva;
 • sada skrutkovačov - nevyhnutná na utiahnutie;
 • upevňovacie prvky - v závislosti od typu police môžete použiť skrutky, skrutky, matice a ďalšie zariadenia;
 • doplnky - na pripevnenie políc budete potrebovať oceľové rohy, ktoré sú pripevnené k stene hmoždinkami;
 • dierovač, elektrická vŕtačka - potrebné na vŕtanie otvorov v stene, užitočné pri inštalácii políc.

Nástroje

Toto je základná sada nástrojov. Bude užitočné zásobiť sa na ďalších zariadeniach:

 • ceruzka na vytváranie zárezov;
 • maskovacia páska, ktorá nikdy nie je nadbytočná;
 • hydraulická vodováha, aby ste police mohli dôkladne zavesiť;
 • merací uhol, ktorý pomôže urobiť všetko jasne v jednej línii.

Všetky vyššie uvedené položky je možné zakúpiť v ľubovoľnom železiarskom a hardvérovom obchode.

na obsah ↑

Bezpečnostné opatrenia

Odporúča sa pracovať s okuliarmi. Pílenie dreva - starajte sa o svoje prsty. Pred pripevnením políc na stenu je potrebné určiť schému zapojenia tak, aby sa počas vŕtania neprerušili napájacie káble.

Bezpečnostné opatrenia

na obsah ↑

Kde začať

Najprv musíte porozumieť tabuľke do jej jednotlivých častí. Môžu byť od 3 do 3 rokov, v závislosti od typu nábytku, prítomnosti zásuviek atď. Odporúča sa spojovacie prvky vrátane klincov odstrániť vopred, pretože pri rezaní poľa sa stanú skutočným problémom.

Príprava stola

Demontujte stôl a zistite, koľko komponentov je na sklade. Toto je materiál, ktorý pôjde do výroby budúcich políc.Ak chcete šetriť peniaze a využívať existujúce pole na maximum, vezmite ako základ malé časti tabuľky. Môže to byť bočná stena. Pracovná doska je vždy väčšia, širšia, dlhšia, takže v prípade potreby ju možno rozdeliť na niekoľko políc.

na obsah ↑

Určte projekt

Rozhodnite sa o type políc, ktoré chcete získať. Môžu byť štandardné, vyčnievajúce zo steny, viacúrovňové, kompozitné, skladacie atď. Všetko je obmedzené iba fantáziou.

police zo starého stola

Na internete nájdete veľké množstvo nápadov na výrobu políc zo starého nábytku. Tu je niekoľko nápadných príkladov:

 1. Pojazdný nočný stolík. Na výrobu stačí spojiť 4 listy dreva do tvaru obdĺžnika, vyrobiť bočnú stenu, namontovať bežné otočné kolieska zdola. Obrubník sa pohodlne používa a v interiéri vyzerá originálne.
 2. Knižnica na kvety. Ak použijete nohy stoličky ako základ, môžete pripevniť niekoľko listov poľa, aby ste získali viacúrovňovú poličku pre izbové rastliny. Riešenie je ideálne pre interiér v štýle Provence.
 3. Malý hrudník na uloženie detských hračiek. Jeho hlavnou výhodou je kompaktná veľkosť. Z obvyklého jedálenského stola si môžete vyrobiť niekoľko z týchto zásuviek, ďalšie police na steny pre hračky a fotografie.
 4. Originálna skrinka do kúpeľne. Môže byť zavesený nad umývadlom a prispôsobený na skladovanie výrobkov osobnej starostlivosti a kozmetiky. Na vytvorenie takejto skrinky bude stačiť malý stôl.

Ideálnym materiálom na výrobu rôznych políc a stojanov sú zásuvky. Postavte ich zvisle a pozrite sa, že sa podobajú malým nočným stolíkom alebo poličkám v tvare, ktoré je možné prispôsobiť na ukladanie kníh, lesklých časopisov, kuchárok alebo suvenírov pochádzajúcich z cestovania.

na obsah ↑

Ďalšie akcie

Po rozhodnutí o štýle, type, rozmeroch a parametroch políc pokračujte rozložením. Vedie sa spoločnou pravdou: „Zmeraj sedemkrát, raz rez.“ Ak chcete, môžete nesprávne obnovené dosky obnoviť, ale budú vyzerať škaredo, chaoticky.

Pílenie nábytku v uhle 90 stupňov

Pomocou meracích prístrojov udržiavajte pravý uhol 90 stupňov. Takže si budete úplne istí, že police budú hladké. Ak je to potrebné, správne zmerajte každú zložku, vytvorte približný diagram na liste papiera, zapíšte si rozmery. Skontrolujte všetko opakovane, potom označte ceruzku a začnite rezať.

Píla musí byť pevne, pevne a rovno. Ak sa náradie plazí, píla pôjde z kopca, rez píl je nerovný. Ideálnym riešením je elektrická priamočiara píla, pretože plochá kovová podrážka zaisťuje, že nástroj je držaný prísne kolmo na povrch.

na obsah ↑

Ako odstrániť lak

Na starých stoloch sú často stopy laku, všetky druhy odier, škrabancov a defektov, ktoré kazia vzhľad. Môžete sa ich zbaviť pomocou chemického rozpúšťadla. Môžete si ho kúpiť v železiarstve.
Odstraňovač nechtov

Dodržiavajte bezpečnostné opatrenia, vyhnite sa tomu, aby sa na sliznicu a na ruky nedostalo rozpúšťadlo. Používajte ochranné okuliare, rukavice a dobre vetrané miesto.

Po odstránení starej vrstvy laku upravte povrch dreva a obnovte ušľachtilý tón, vzor, ​​odtieň. Je vhodná škvrna alebo iná impregnácia. Takéto spracovanie pomôže zachovať štruktúru dreva a predĺžiť trvanlivosť.

na obsah ↑

Dodatočný dekor

Pre dekoratívne police je veľké množstvo možností. Starostlivé ošetrenie škvŕn pomáha zdôrazniť prirodzenú štruktúru vlákien, vďaka čomu je strom krajší a výraznejší.

Výzdoba police
Ako ďalší dizajn môžete použiť:

 • zrkadlá - pohodlné, praktické a pomáhajú vizuálne rozširovať miestnosť;
 • mozaika - pomerne ťažko vyrobiteľná, ale pomáha dosiahnuť úžasný efekt;
 • vyrezávané ozdobné prekrytia - môžu byť odrezané z obyčajnej dyhy pomocou šablóny.

Ak sa vám nepáči, ako vyzerajú hlavy samorezných skrutiek, môžete ich zavrieť zátkami alebo obyčajnými nálepkami, ktoré pripomínajú textúru stromu.

na obsah ↑

A kde môžem také police použiť

Toto je dôležitá výhoda. Domáce police sú vhodné do každej miestnosti. Existuje veľa príkladov, keď boli inštalované v obývacej izbe, spálni, škôlke, v kuchyni, v kúpeľni, na chodbe a na balkóne. Police zo starého stola sú vhodné v tom, že sa dajú prispôsobiť na uskladnenie akéhokoľvek riadu a veci budú vyzerať štýlovo, upratané a dobre upravené.

Drevené police vytvárajú pocit pohodlia v interiéri. Poskytli sme veľa nápadov, ktoré vám pomôžu vdýchnuť nový život starému nábytku. Neváhajte a robte si poznámky a implementujte ich.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje