icolorex-sk.technoluxpro.com/NástrojeRučné náradie

Technika a triky maľovania stropu valčekom

Ak pri maľovaní stien nie sú žiadne zvláštne problémy, musíte na premenu stropu tvrdo pracovať. Hlavným pracovným nástrojom je valec, ktorý vám umožňuje rovnomerne a rýchlo maľovať steny. Rýchlosť vykonania je dôležitá, pretože inak sa môže vytvoriť drsnosť. Dozvieme sa, ako správne natrieť strop valčekom vlastnými rukami, aby výsledok uspokojil jeho dokonalosť.

Maliarsky strop
Skúsený remeselník môže ľahko natrieť strop pomocou valca
na obsah ↑

Výber valčeka

Aby ste uľahčili tento časovo náročný proces, napríklad maľovanie stropu, musíte zvoliť ten správny nástroj. Valčeky pozostávajú zo spony (kovovej tyče, na ktorej všetko spočíva), valca a rukoväte. V obchodoch nájdete valčeky s rôznymi dĺžkami hriadeľa a rúčok:

 • krátke - do 30 cm;
 • stredná - od 30 do 45 cm;
 • dlho - nad 50 rokov.

Niekedy sa spony predávajú bez tyče, pri výpočte sú duté, aby sa dali použiť na maľovanie stien a stropov na krátku vzdialenosť, a tiež preto, aby si každý zákazník mohol zvoliť tyč s vhodnou dĺžkou. Niektoré modely sú okamžite vybavené teleskopickou rukoväťou (podobnou rukoväti v rybárskej tyči), ktorá siaha až do 2 metrov alebo viac.

Aj keď budete používať schody, najlepším nástrojom bude ten, ktorý je vybavený výsuvným nadstavcom pre kladku (rybársky prút), takže nemusíte siahať po strop a ukázalo sa, že s rovnakým úsilím ovplyvní celú oblasť.

na obsah ↑

Klasifikácia valcov

Rôzne valce
Maliarske valčeky sú vyrobené z rôznych materiálov

Medzi materiály, ktoré tvoria valcový valec, rozlišujte:

 • penová guma;
 • píle;
 • kožušiny;
 • vlna;
 • velúr atď.

Prednosť sa dáva nástrojom s dlhým zdriemnutím, ktoré zachytávajú „dávkovanú“ farbu (penová guma je príliš vlhká) a pomáha rovnomerne nanášať farbu, aj keď existujú hrbole. Vrcholy dokonalosti sú valčeky vyrobené z prírodných vlákien (napríklad z kožušiny, najmä z ovčej kože). Slúžia dostatočne dlho a materiál nevypadne.

Pri výbere valca v obchode venujte pozornosť nasledujúcim parametrom:

 1. Tesnosť vlasu. Ak pritiahnete „nite“ a nedrží sa pevne, nekupujte taký nástroj, aby ste nestrácali čas odlupovaním chĺpkov od stropu;
 2. Priemer. Veľká veľkosť „bubna“ vám umožňuje zhromaždiť značné množstvo farby, ale potom sa zvyšuje aj hmotnosť nástroja, čo nie je príliš pohodlné;
 3. Prítomnosť kĺbov. Valčeky vyrobené z umelého materiálu majú spravidla väčšiu rovnomernosť vlasu aplikovaného na celý povrch. Vyhýbajte sa výrobkom, na ktorých je výrazný spoj, inak bude strop nerovnomerný.
na obsah ↑

Strop pripravujeme na maľovanie

Zarovnanie stropu
Pred nanášaním farby vyrovnajte strop.

Predtým, ako začnete priamo maľovať vlastnými rukami, musíte povrch vyčistiť a vyrovnať. Proces je rozdelený do niekoľkých etáp:

 1. Pomocou mokrej špongie alebo špeciálneho leštiaceho stroja odstránime starý vápnik a vyčistíme strop od nahromadeného prachu.
 2. V prípade hrboliek a prehĺbení je potrebné povrch vyrovnať tmelom alebo cementom. Zistite viac ako zatmeliť strop pre maľovanie.
 3. Prechádzame cez brúsny papier, aby sme dosiahli čo najrovnomernejší strop.
 4. Nanesieme základný náter a čakáme na úplné zaschnutie.
 5. Ak existujú lišty, musia byť natreté štetcom.

Pred lakovaním však nezabudnite vybrať všetok nábytok z miestnosti alebo ho zakryť plastovým obalom a položiť noviny alebo polyetylén na podlahu. Teraz môžete prejsť do poslednej fázy.

na obsah ↑

Efektívna technológia nástreku pre kutilov

Maľovanie stropu v bielej farbe
Aby mohla farba rovnomerne ležať, je potrebné maľovať strop pomerne rýchlo a efektívne

Celkovým problémom pri vykonávaní práce pre domácich majstrov vo výškach je to, že sa musíte pohybovať po miestnosti a zároveň udržiavať rovnomernosť farby, a to dostatočne rýchlo do 15 minút alebo pol hodiny.

Farbenie od domácich majstrov pozostáva z niekoľkých krokov:

 1. Kuchynské náradie: do palety sa naleje malé množstvo akrylovej alebo vodnej farby. Keď vytvoríme druhú vrstvu, treba ju trochu zriediť.
 2. Ponorte valec do farby a snažte sa pokryť povrch zo všetkých strán. Prebytok odstránime niekoľkonásobným valcovaním na podnose (často zvlnené). Toto nás zachráni pred šmuhami a ochráni podlahu a hlavu pred kvapkami.
 3. Po pripevnení rukoväte pre valec a ak existuje teleskopický systém (tyč), sa nastaví vhodná dĺžka.
 4. Keď držíme hriadeľ valca v miernom naklonení od hlavy, začneme maľovať z okna (alebo predných dverí), takže odchádzajúce svetlo nám pomáha monitorovať správnu aplikáciu.
 5. Po dokončení prvej vrstvy musíte počkať asi 10 hodín, kým nestvrdne.
 6. Farba sa nanáša v 2-3 vrstvách. Ten by mal ísť kolmo k prvému.
na obsah ↑

Maľovacie triky

Začiatočníci so skúsenosťami môžu poskytnúť niekoľko tipov:

 1. Rohy by mali byť opracované kefou, pretože valec môže na akomkoľvek povrchu ľahko obsluhovať iba odborník.
 2. Ak budete dlho ležať na jednom mieste, ukáže sa, že jedna stopa sa už začne vytvrdzovať, a keď ju zasiahnete valčekom s čerstvou farbou, môže sa vytvoriť opuch, takže vaše akcie by mali byť jasné a rýchle.
 3. Pre čistotu vrstvy je lepšie zavolať druhú osobu, ktorá zabezpečí, aby všetky oblasti boli spracované bez medzier.

 1. Ak si všimnete, že ste stránku niekde prehliadli a nenamaľovali ste ju, v žiadnom prípade neaplikujte farbu na jednom mieste. Počkajte, až úplná vrstva zaschne a prejdite sa po celej oblasti. Chráni sa tak pred bodkovaným stropom.

Nie je žiadnym tajomstvom, že dokončovacie práce nie je také ťažké vykonať sami, bez toho, aby ste zavolali tímu. Postačuje určitá zručnosť a trpezlivosť. Ak ste sa prvýkrát rozhodli vykonať opravy doma vlastnými rukami, potom skôr, ako začnete maľovať strop valčekom so vstavaným predĺžením, cvičte na kúsku tapety alebo na stene. Naučíte sa teda pohodlnú dĺžku rukoväte a naučíte sa, ako držať nástroj.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje