icolorex-sk.technoluxpro.com/farbyPráca s farbami

Ako zabrániť vysušeniu farby na stenách po vyschnutí

Odlupovanie, blednutie, lúpanie farby sú prírodné procesy, ktoré sa vyskytujú v dôsledku intenzívneho vystavenia vlhkosti, extrémnym teplotám, slnečnému žiareniu a iným prírodným faktorom.

Akákoľvek farba, bez ohľadu na jej zloženie, nakoniec stráca svoje prevádzkové vlastnosti a musí byť pravidelne aktualizovaná. Ale niekedy sa stáva, že materiál odlupuje z povrchu oveľa skôr ako čas. Aby maľované steny nestratili svoj vzhľad ihneď po zaschnutí, mali by ste zvážiť niektoré nuansy opravy.

Príprava stien na maľovanie

Dobre pripravený povrch minimalizuje riziko defektov vo forme trhlín a triesok.

Príprava stien na maľovanie, odstránenie starej vrstvy

Načrtneme hlavné fázy prípravy:

  1. Pred natieraním dôkladne očistite steny a starý povrch odstráňte kovovou špachtľou.
  2. Počiatočná a konečná vrstva tmelu, ako aj leštenie, pomôže odstrániť hrbole alebo malé chyby.
  3. Povrch pred začatím natierania musí byť pokrytý špeciálnym základným náterom. Základná vrstva zlepšuje priľnavosť povlakov k povrchu a zabraňuje možnému praskaniu.

Aby sa zabránilo náteru farby po zaschnutí, musia sa steny a strop pred aplikáciou dostatočne osušiť a počas opravy by sa mala v miestnosti udržiavať minimálna úroveň vlhkosti.

na obsah ↑

Výber farby a náradia

Lúpanie môže byť spôsobené nekvalitnou farbou, ktorá nemá dostatočnú priľnavosť. Kvalitatívne zloženie vybrané v závislosti od typu miestnosti a materiálu stien sa môže udržiavať na základe po celé desaťročia. Latexové a akrylové farby zostávajú na povrchu dlhšie ako ostatné.

Príliš tenká farba môže tiež spôsobiť popraskanie steny. Preto pri riedení farbiacej zmesi postupujte podľa odporúčaní výrobcu.

Na aplikáciu materiálu potrebujete valčeky a kefy. Valčeky sa používajú na vyplnenie veľkých plôch a pomocou kefiek môžete jemne maľovať na neprístupné miesta.

Maliarsky valček a kefa

Na začiatku maliarskych prác vyberte valec s dlhou hromádkou, aby ste získali dostatočné množstvo kompozície a rovnomerne ho rozložili po povrchu. Opätovné zafarbenie sa musí vykonať pomocou nástroja s krátkymi vlasmi: nezostanú žiadne šmuhy a lak sa bude šetriť hospodárnejšie.

Aby ste sa pri práci s kefou vyvarovali chĺpkov na povrchu, uprednostnite hromadu prírodných štetín. Ak nepoužívate tradičnú tekutú, ale práškovú farbu, na aplikáciu budete potrebovať špeciálne postrekovače.

Stenu natrite valčekom v žltej farbe

Dôležité! Všetky nástroje musia byť pred použitím dobre vyčistené a vysušené.

na obsah ↑

Farbiaci proces

Pri maľovaní stien by ste nemali robiť chaotické ťahy rôznymi smermi, nanášať náter zvislými pohybmi a postupne vyplňovať celú plochu. Vyhnite sa príliš silným vrstvám, najmä ak sa používajú olejové alebo alkydové formulácie.

Kreslenie náhodných ťahov v rôznych smeroch na stene

Neodporúča sa vyrábať jednovrstvový povlak, je lepšie nanášať 2 až 3 vrstvy a každú z nich opatrne vysušiť. Tým sa zabezpečí saturácia, rovnomernosť a trvanlivosť náteru.

Nízka kvalita materiálu, mokrý povrch, viacsmerné šmuhy môžu spôsobiť nielen praskliny, ale aj škvrny.

Uvedenie modrej farby na stenu

V takom prípade môžete jednoducho naniesť ďalší náter. Vylúpané laky sa však musia očistiť a potom stenu opäť natrieť, natrieť a natrieť. Kompetentný prístup vám umožní vykonávať opravy, ktoré v blízkej budúcnosti nebudú vyžadovať prepracovanie.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje