icolorex-sk.technoluxpro.com/farbyPráca s farbami

Stará bunda v novej farbe - sprievodca farbením

Bunda je pohodlná, lacná a štýlová verzia zimného oblečenia. Vzhľadom na množstvo výhod je taká vec v šatníku každého človeka. Pri dennom nosení spodná bunda skôr alebo neskôr stratí svoju atraktivitu, objavia sa na nej škvrny, „plešaté škvrny“, farba zmizne. Skúsené ženy v domácnosti vedia, ako maľovať sveter, aby obnovili jeho jas a novosť bez akýchkoľvek zvláštnych výdavkov.

Je možné namaľovať spodnú bundu

V skutočnosti môže byť akákoľvek tkanina, ktorej odtieň stratil sýtosť alebo už nie je vlastníkom obľúbená, prefarbená. To isté platí pre spodnú bundu, avšak na dosiahnutie slušného výsledku bude potrebné vynaložiť určité úsilie. Bundu je možné natrieť vlastnými rukami pomocou suchých alebo tekutých pigmentov. Najjednoduchšou, ale drahšou možnosťou by bolo odovzdať výrobok na opätovné natieranie pri chemickom čistení.

Modré sako

Zvyčajne sú riešené na maľovanie, keď dôjde k odieraniu alebo všeobecnému vyblednutiu obľúbenej veci, s ktorou sa nechcem rozlúčiť. Problémy môžu tiež počkať, kým sa produkt umyje agresívnym prostriedkom: často aj nové spodné bundy po vyschnutí sú pokryté škvrnami alebo haly. Svetlé veci, ktoré sa dajú ľahko získať v tmavom alebo svetlom odtieni, sa najlepšie zafarbia.

na obsah ↑

Farba na spodnú bundu

Pred zakúpením farbiva je dôležité objasniť, z čoho je spodná bunda vyrobená. V prípade syntetických materiálov sú niektoré výrobky vhodné, iné ako bavlnené tkaniny a prírodné plnivá.

Mali by ste ísť za farbou do špecializovaného obchodu a venovať pozornosť výrobkom známych značiek. Lacná farba na spodnú bundu má často opačný účinok: vec je zafarbená, nerovnomerná a musíte ju zahodiť.

Dobré pigmenty nájdete aj v umeleckom obchode, v oddelení pre kreativitu, v železiarstve. Akrylové farbivá, ktoré sa predávajú v najrôznejších farbách a poskytujú trvalý, vysoko kvalitný efekt farbenia, budú ideálnou možnosťou. Akrylové farby je možné navzájom zmiešať a získať zaujímavé odtiene.

Akrylové farbivá

Farbivá pre látky sa predávajú vo forme kvapaliny, pasty, kryštálov, prášku. Bez ohľadu na formu sa musíte oboznámiť s vlastnosťami pigmentu uvedenými v pokynoch a otestovať ich na malej ploche látky. Vo vnútri spodnej bundy sa často nachádza kus látky, na ktorom sa experiment uskutočňuje.

Rovnako dôležité je zvoliť správny odtieň farbiva, ktorý môže natrieť hlavnú farbu, a ak sa na ňu nanesie, poskytne konečný prijateľný výsledok. Na obaloch s farbou sa často nachádza tabuľka, kde môžete vidieť približný výsledok zafarbenia v závislosti od pôvodnej farby produktu. Nový odtieň by mal byť o 1-2 tóny tmavší ako ten predchádzajúci.

na obsah ↑

Prípravok na farbenie

Aby bol obraz jednotný, musíte vec dôkladne pripraviť vopred, najskôr ju vyčistiť. Na začiatok je produkt položený na rovnom povrchu, ktorý je dôkladne skontrolovaný na prítomnosť škvŕn, ochabnutia, stôp tuku.

Špinavé stopy na bunde

Umývajú sa špongiou namočenou v roztoku nasledujúcich komponentov:

 • 500 ml vody;
 • polievková lyžica amoniaku;
 • polievková lyžica saponátu na umývanie riadu.

Kontaminované oblasti sa potierajú penou, až kým škvrna nezmizne. Ťažko odstrániteľné škvrny sa čistia mäkkou kefou, potom navlhčia čistú špongiu čistou vodou, umyjú penu a nechajú veci trochu vyschnúť. V prípade potreby zopakujte všetky manipulácie. Ak škvrna zostane na spodnom plášti, po zafarbení vynikne ešte viac.

Po odstránení škvŕn musíte celú vec umyť. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť v práčke, je v režime „jemné prádlo“ alebo v podobných režimoch. Ideálnou možnosťou je použitie špeciálneho čistiaceho prostriedku na pranie viest alebo iných SMS v tekutej alebo gélovej forme.

Ručné pranie spodnej bundy je ťažšie, ale stále možné. Za týmto účelom sa produkt po niekoľkých hodinách namočí do mydlovej vody vo vhodnej nádobe, umyje sa, opláchne a jemne stlačí.

Pranie bundy v práčke

na obsah ↑

Hlavný proces

Ak sa má práca vykonávať manuálne, musíte sa zásobiť trvanlivými rukavicami. Pomôže to vyhnúť sa tvrdohlavým stenám na rukách. Všetky gombíky, spony, šperky sú vopred odstránené, aby na tkanine nezostali žiadne stopy hrdze.

Obalenie spodnej bundy v práčke

Farbivo sa zriedi vodou pri izbovej teplote v pomere uvedenom na obale. Produkt sa naleje do priehradky na prací prášok alebo okamžite do bubna práčky. Nastavte režim prania na 1-1,5 hodiny. Po ďalšom oplachovaní nalejte do zariadenia trochu octu pridaním octu - pomôže to skonsolidovať výsledok a znížiť riziko roztavenia.

Maľovanie v nádrži

Táto metóda je časovo náročnejšia, ale prináša aj dobré výsledky. Vyberie sa vhodná panva a potom sa správajú takto:

 • pripraví sa roztok 10 litrov teplej vody, vrecko s farbivom a 150 g soli;
 • soľ a pigment dobre rozpustite tak, aby nezostali žiadne zhluky;
 • spodný plášť je ponorený do vody, narovnaný, bez pokrčenia, inak môžu záhyby zostať nenatreté;
 • nechajte výrobok na 2 hodiny a pravidelne ho obracajte pomocou dvoch drevených tyčiniek alebo iného vhodného zariadenia;
 • vyberú si bundu, dobre ju opláchnu;
 • Oddelene zriedený vodným octom (na liter tekutiny - 15 ml stolového octu), opláchnite produkt v tomto zložení, aby sa výsledok upravil, alebo ho nechajte 15 minút;
 • Vyberú vec, vyhladia ju a nechajú ju úplne vyschnúť.

Príprava riešenia pre maľovanie

na obsah ↑

Suché čistenie spodnej bundy

Najjednoduchší spôsob, ako natrieť spodnú bundu pri chemickom čistení. Bohužiaľ, nie každá spoločnosť poskytuje takéto služby, preto ich musíte vopred zavolať a nájsť tú pravú. Zvyčajne sa vykonáva prvé profesionálne čistenie spodnej bundy, odstránenie doplnkov, kožušiny, a až potom je táto vec natretá pomocou moderných príprav. Sušenie sa vykonáva v výkonnej sušičke, takže chmýří sa nepečie a zostáva v perfektnom stave.

Žltá bunda na stole

na obsah ↑

Starostlivosť o sako

Ak chcete nosiť svoju obľúbenú vec tak dlho, ako je to možné, pri zachovaní jej atraktívneho vzhľadu, musíte dodržiavať pravidlá starostlivosti:

 • umývajte spodnú bundu iba SMS pre jemné tkaniny, vlnu, ktorá neobsahuje bieliace zložky, najlepšie špeciálnymi prostriedkami;
 • naneste gélové alebo tekuté formy, ktoré prakticky nezanechávajú škvrny;
 • pred uložením predmet umyte, potom ho niekoľko dní dôkladne osušte a až potom ho vložte do skrinky;
 • pred uskladnením zapnite zámky, gombíky, vždy používajte vešiak;
 • neskladujte spodnú bundu zloženú, nepoužívajte na tento účel husté plastové vrecká;
 • uistite sa, že kožušina na spodnej bunde nie je mokrá, vždy ju vždy osušte a nikdy ju neumývajte hlavnou vecou.

S náležitou starostlivosťou bude zafarbená bunda trvať ešte niekoľko sezón. Stojí za to zvoliť si vhodné veci na pranie a oplachovanie, aby nová farba na dlhú dobu nestratila jas.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje