icolorex-sk.technoluxpro.com/farbyDruhy farieb

Ako maľovať topánky Nubuck špeciálnou farbou

Dopad nepriaznivých vonkajších faktorov, ako aj nesprávna starostlivosť sú dôvodmi straty pôvodného vzhľadu a prirodzenej farby kožených výrobkov. Obzvlášť náladové v tomto ohľade sú topánky vyrobené z nubuku. Budeme zdieľať triky, ktoré pomôžu osviežiť vzhľad vašich obľúbených topánok, a tiež zamaskovať výsledné odretia a poškodenia. Hlavným pomocníkom v tejto veci bude špeciálny náter na nubuk.

Ako sa starať o topánky nubuck

Nubuck je pomerne odolný, príjemný na dotyk, ale zároveň veľmi náročný materiál. Preto by sa spolu s nákupom novej obuvi mali starať aj o nákup výrobkov určených na osobitnú starostlivosť.

Brown Nubuck Boots

Iba systematická starostlivá starostlivosť pomôže dlhodobo udržiavať jas a atraktivitu výrobkov značky nubuck a tiež výrazne predlžuje ich životnosť. Vyžaduje to pravidelné ošetrenie so špeciálnou impregnáciou s vodoodpudivým účinkom a včasné odstránenie usadeného sedimentu. Je dôležité, aby sa tieto požiadavky splnili v období jesene a zimy.

na obsah ↑

Nubuck maľba

V prípade, že topánky už pri nosení stratili svoju jasnosť, alebo ak sa na ich povrchu vytvorili škrabance, škrabance alebo iné poškodenie, použite farbu. Takýto nástroj sa hodí, aj keď existuje len snaha zmeniť existujúcu farbu produktu.

Maľovanie nubukovej obuvi

Aktualizácia obuvi farbením nevyžaduje špeciálne zručnosti ani ďalšie nástroje. Maľovanie je ekonomická a výhodná voľba pre samoopravné šatníkové predmety, ktoré nezaberajú veľa času, ale významne menia ich vzhľad.

na obsah ↑

Výber farieb

Dôležitým krokom pri aktualizácii poškodenej alebo poškodenej obuvi je výber farby. Jeho farba by sa mala čo najviac zhodovať s odtieňom produktu, alebo by mala byť jednofarebná.

Výber farby pre semišové topánky

Aby nubuk nestratil svoju vlnovitú štruktúru a nedeformoval sa v dôsledku zafarbenia, vyberte si farbivo striktne v súlade s jeho účelom. Nepoužívajte nástroje vytvorené na spracovanie iných materiálov - obyčajnej kože alebo textilu.

V obchodoch nájdete obrovský výber farbív. Zvlášť výhodné sú medzi nimi aktivačné tekutiny. Prienik do štruktúry materiálu prispieva nielen k obnove farby, ale tiež dáva topánkam zlepšené vlastnosti proti vlhkosti.

na obsah ↑

Príprava povrchu

Povrch topánky pred nanesením kompozície musí byť pripravený, a to očistený od špiny a prachu. Používajte špeciálne navrhnutý čistič a pogumovanú kefu. Potom produkt dôkladne osušte pri izbovej teplote, aby ste predišli vystaveniu akýmkoľvek ohrievačom.

Príprava obuvi na maľovanie

na obsah ↑

farbenie

Pri maľovaní topánok Nubuck postupujte podľa týchto pokynov:

  1. Všetky práce by sa mali vykonávať vonku alebo na dobre vetranom mieste.
  2. Pre ďalšiu ochranu môžete použiť respirátor a rukavice. Podlaha by mala byť pokrytá papierom alebo fóliou.
  3. Každý produkt má určité aplikačné vlastnosti, preto si musíte pozorne preštudovať pokyny výrobcu.
  4. Farby v aerosóloch alebo sprejoch sa nanášajú na povlak striekaním a tekuté výrobky pomocou špeciálnej kefy.
  5. Pokúste sa opatrne maľovať na každú oblasť vrátane najmenších detailov. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa farbiaca kompozícia dostala na podrážku a príslušenstvo, môžete ich utesniť páskou.
  6. Aplikácia vo viacerých vrstvách skryje výrazné poškodenie a tiež zosvetlí odtieň. Je dôležité vysušiť každú vrstvu 2-3 hodiny.
  7. Ak potrebujete odstrániť prebytočnú farbu, použite vlhkú handričku (ak má látka vodnú bázu) alebo detský olej (ak je základňa mastná). Ošetrené oblasti by sa mali potom utrieť suchou handrou. Čistenie môžete dokončiť mydlovou vodou a potom klimatizáciou.

Nastriekajte farbu na obuv

Včasná starostlivosť pomocou kvalitných výrobkov pomôže udržať vašu obuv atraktívnu z dlhodobého hľadiska. Ak sa nedá vyhnúť strate farby a objaveniu sa škrabancov, veci z nubuku môžu byť doma natierané špeciálnou farbou. Hlavnou vecou je vybrať si správne zloženie a povrch starostlivo pripraviť.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje