icolorex-sk.technoluxpro.com/farbyDruhy farieb

Na dekoráciu miestnosti sa používa priehľadná farba

Niekedy sa stáva, že spodok produktu má takú krásnu textúru, že ho nechcete skryť pod farbou. Môže to byť nezvyčajná textúra stromu, prírodná krása drsnosti kameňa a oveľa viac. Nemôžete však nechať materiál nechránený - rýchlo prechádza škodlivými účinkami faktorov životného prostredia. Ako povrchová úprava sú tu vhodné priehľadné farby.

Bezfarebný Deluxe

Môžu byť bezfarebné, majú lesklý alebo matný efekt, zdôrazňujú alebo zdôrazňujú ušľachtilú štruktúru základne. Vďaka širokej škále odtieňov sa používajú nielen na ochranu, ale aj na umelecké a dekoratívne práce na dreve, skle, kameni, kove. Kombináciou vlastností rôznych hustôt pást môžete na okennom skle vytvárať úžasné vitráže, maľovať steny.

na obsah ↑

Aké sú ochranné zmesi

Priehľadné farby sú rôzne škvrny, bezfarebné, náterové farby, tmely, impregnácie, ktoré môžu poskytnúť hĺbkovú ochranu povrchov výrobku. Môžu mať vo vode dispergovanú organickú bázu; vyrobené hotovým roztokom, koncentrátom, práškovou zmesou.

 1. Organická forma vytvára hustý ochranný film, ktorý zabraňuje prenikaniu vlhkosti, má vysoké ochranné vlastnosti. Suché po dlhú dobu, majú ostrý nepríjemný zápach. Na dekoráciu obytných priestorov je nežiaduce ich používať, ale iba na externé práce.
 2. Vo vode rozpustný, bežne používaný akrylát. Nezasahujú do odparovania vozňa, ale tiež neumožňujú prenikanie tekutín dovnútra. Rýchlo suchý, netoxický, vhodný na dekoráciu stien obytných priestorov, najmä drevených stien.

Na zlepšenie vlastností sa často do roztoku zavádzajú roztoky, ktoré zvyšujú odolnosť proti opotrebeniu a antiseptiká.

na obsah ↑

Drevené dekorácie

Priehľadná farba bude zdôrazňovať farbu, prírodnú krásu textúry dreva, je výhodné odtieňovať vzorec prírodných vlákien, aby lesk. Pre strom sa používajú vo vode rozpustné (akrylové) farby s organickým základom.

Maľujte strom farbou

K riešeniam pre prácu vonku sa spravidla pridávajú ultrafialové filtre, chemikálie, ktoré zvyšujú odolnosť proti opotrebeniu, antiseptiká. Drevená fasáda pokrytá takouto zmesou si zachová svoj pôvodný vzhľad po dlhú dobu. Priehľadná farba, ktorá zostane neviditeľná alebo poskytne odtieň sfarbenia, zabráni vyschnutiu, starnutiu, hnilobe, plesni na dlhú dobu.

Hlavnými výhodami použitia týchto zlúčenín na drevo sú:

 • veľký farebný odtieň tónovacích odtieňov;
 • dobrá absorpcia, rovnomerné rozloženie po povrchu;
 • schopnosť odpudzovať nečistoty, vlhkosť pri súčasnom zachovaní čerstvého vzhľadu povrchu;
 • farby a laky majú vysokú odolnosť proti opotrebeniu, sú vhodné na natieranie podláh.

Po takejto dekorácii strom poteší dlhú dobu svojou prirodzenou farbou a sviežim vzhľadom. Opakované reštauračné práce budú potrebné až po troch rokoch a odstránenie starého náteru nie je potrebné.

Je lepšie používať akrylové bezfarebné alebo tónované zmesi na drevo na podlahy a steny v miestnostiach - vytvoria spoľahlivý ochranný náter, rýchlo schnú a sú neškodné pre zdravie.

na obsah ↑

Vytváranie farebného skla, zdobenie riadu

Akrylová farba dispergovaná vo vode vám umožní na okennom skle vytvárať úžasné vitráže, vytvárať jedinečné pokrmy, maľovať obrázok na kúsok skla. Vyžaduje sa akrylový lak a farby (je lepšie piť prášok - ľahšie dosiahnuť potrebnú konzistenciu). Pred nanesením zmesí povrch skla odmastite alkoholom alebo acetónom a potom pokračujte v zdobení akrylovou pastou.

 1. Ak nasleduje ďalšie tepelné ošetrenie, mala by sa použiť prášková kompozícia odolná voči teplu. Pod vplyvom vysokých teplôt sa farba môže zmeniť, zmiznúť, čo dáva sklu strieborný, zlatý lesk a núti ho hrať sa v lúčoch svetla.Sklo natrite farbou
 2. Maľovanie bez ďalšieho tepelného spracovania vám umožňuje úplne zvoliť paletu požadovanej farby. Na prácu používajte kefy, špongiu, tvrdú látku, pero. Kombináciou hrúbky aplikácie, matných a lesklých farieb môžete vytvoriť úžasné a jedinečné umelecké dielo. Okenné sklo a riad takto natreté dodajú interiéru domu jedinečné čaro.

Hlavnou črtou tejto farby je jej priepustnosť svetla, produkt zostáva schopný prepúšťať svetlo, vlastnosti skla nie sú porušené. pre sklenený vzor používa akrylové farby.

na obsah ↑

Nástenné dekorácie

Dobré tapety môžu dať miestnosti štýl, ale nástenné maľby vytvára jedinečný vrchol v dizajne interiéru.

 1. Môžete maľovať umeleckým valčekom, aplikovať šablónu kresby alebo, ak máte umelecké schopnosti, môžete si vytvoriť vlastný obrázok na stene. Najpopulárnejšie na tento účel sú disperzné akrylové farby, ktoré majú obrovskú paletu farieb. Je ľahké s nimi pracovať, stačí použiť kresbu, nechať ju zaschnúť a potom ju prikryť ochrannou priehľadnou fixačnou kompozíciou.
 2. Jedinečný efekt je možné dosiahnuť zmenou textúry farby. Za týmto účelom položte kúsok obyčajného polyetylénu na čerstvo natretú, mierne vyschnutú stenu, vyhlaďte ju rukou a odstráňte ju. Na povrchu budú pruhy podobné zmačkanému papieru. Po zaschnutí znovu natrite stenu bezfarebnou alebo sfarbenou farbou. Aby ste získali stene jedinečný strieborný alebo zlatý odtieň, môžete pridať prášok. Celofán môžete pripevniť na stenu aplikovanou farbou, podobnou tónom alebo kontrastom - to tiež dodá vynikajúci výrazný efekt.
 3. Nevýhody nerovných stien počas opráv sa dajú ľahko zmeniť na výhody. Uľahčite to. Stačí natrieť stenu, prilepiť tapetu vhodného vzoru a potom všetko prikryť priehľadnou kompozíciou s pridaním lesku. Po tomto ošetrení nepravidelnosti získajú lesk, vytvoria optický efekt, stena bude „hrať“ vo svetle.
 4. Ak tak urobíte: na hrubú betónovú stenu naneste dekoratívny náter a potom ho zakryte bezfarebnou kompozíciou s mramorovanými granulami, výsledok bude veľmi potešený.

na obsah ↑

Funkcie výberu farieb na dekoráciu

Na dekoráciu miestností je lepšie brať práškové farby, kde akryláty slúžia ako spojivá. V porovnaní s inými zlúčeninami majú niekoľko výhod:

 • menej toxické, často dispergovateľné vo vode, ležia na povrchu s jemnými ťahmi;
 • nezávisle si môžete zvoliť viskozitu kompozície, aby ste zabránili ochabnutiu, striekaniu;
 • trvanlivé, majú vysokú priľnavosť, nevyblednú, dlhá radosť s jasom;
 • Široký výber dekoratívnych textúr a farieb.

Použitie priehľadných náterov rôznych farebných odtieňov alebo bez farieb vám umožňuje premeniť opravu na umenie a dať tak jedinečné čaro. Vykonávanie prác v súlade s technológiou poskytne úplnú ochranu materiálu a zachová jeho krásu po dlhú dobu.

Komentáre a recenzie (2)
 1. Dmitry

  Vitajte! Povedzte mi, čo môže pokryť holú betónovú stenu v byte, aby sa zachovala štruktúra betónu? Nejaký priehľadný lak?

 2. víťaz

  Vitajte! Aké priesvitné farby môžu zakrývať sklo? Je potrebné, aby bolo možné vyzdvihnúť RAL, a to nielen „tak, ako je“ z rozprašovacej nádoby alebo pohára. Akékoľvek takéto riešenia?

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje