icolorex-sk.technoluxpro.com/šťastnýDruhy lakov

Laky na sklenené povrchy

Na sklenených povrchoch sa lakovanie najčastejšie používa ako dekoratívna vrstva, ako aj na ochranu iných roztokov farieb nanášaných na sklo, napríklad farieb. Rovnaký produkt je použiteľný na dekoratívne keramické práce. Ochranný náter musí byť odolný proti vlhkosti a teplu, odolný proti ultrafialovému žiareniu.

Špeciálny lak na sklo

Dobre spolupracujte so sklenenými a keramickými povrchmi. Možno vytvorí ďalší dekoratívny efekt. Sklenené laky sa používajú pri výrobe výrobkov z farebného skla a zrkadiel, interiérových predmetov zo skla a keramiky, sklenených prvkov rôznych zariadení a prístrojov, sklenených kontajnerov atď.

Hotové výrobky už zvyčajne majú ochranný povlak vyrobený vo výrobnom prostredí. Ale ak si chcete vyzdobiť svoj farebný sklenený okenný profil, zrkadlo, vložky do skiel dverí a keramiku, máte takú príležitosť.

Náterové farby a laky na sklokeramiku

Napríklad akrylový vo vode rozpustný lak na polyuretánovej báze pre sklárske účely vytvára dekoratívny povlak s vysokými indexmi fyzikálnej a mechanickej stability. Pôvodné riešenie je priehľadné alebo priesvitné. Takmer žiadny zápach. Ohňovzdorné, dobre uložené. Po aplikácii zaschne do jednej a pol až dvoch hodín pri teplote +60 stupňov. Polymerizačná doba závisí od teploty a vlhkosti. Takže pri izbovej teplote dôjde k úplnému vytvrdeniu do 3-4 dní.

Akrylový vodný lak je možné nanášať na sklo interiérových dverí, elektrické osvetlenie, interiérové ​​prvky, keramické výrobky, dlaždice ako dekoratívny ochranný náter. Roztok je tiež použiteľný ako dočasná ochrana povrchu skla počas prepravy, pieskovania, tepelného prenosu vody, ultrafialovej tlače, s viacvrstvovým farbením.

Môže sa použiť ako konečná vrstva na fixáciu obrazu a ako základný náter (napríklad pri použití technológie prenosu tepla).

Sklenený keramický lak

Z pozitívnych vlastností ochranného náteru zdôrazňujeme:

 • environmentálna bezpečnosť (pretože voda);
 • odolnosť proti vode;
 • dobré priľnavé vlastnosti;
 • odolnosť proti opotrebeniu;
 • tvrdosť;
 • priehľadnosť bez žltnutia;
 • zachovanie sýtosti farieb dekoratívnej úpravy (vzoru).

Prvýkrát po aplikácii sa v roztoku objaví belavo-mliečny odtieň. Po vysušení bude lak úplne priehľadný (žiadne zakalené sklo alebo vyblednutý vzor).

Povlak má neobvyklú dekoratívnu vlastnosť - na pieskovaných výkresoch sa vytvára mrazivý efekt. Ošetrený povrch sa stáva lesklým, lesklým a rozptyľujúcim svetlo. Akrylové laky umožňujú použitie dekoratívnych prísad - účinok perlete, účinok kovu, účinok hologramu. Pigmentová látka sa zavádza do zloženia roztoku bezprostredne pred spracovaním podľa zmiešavacích pomerov uvedených na obale.

„Frost effect“ je tiež druh farieb a lakov na poťahovanie sklenených výrobkov.V dôsledku spracovania je mrazivý alebo mrazový účinok odolný proti oderu. V tomto prípade je možné mrazivý efekt ľahko dosiahnuť nielen tradičnou bielou, ale aj akýmkoľvek odtieňom farby (vďaka špeciálnej pigmentovej prísade). Technológia sušenia zahŕňa vypaľovanie. Doma je to možné v konvenčnej rúre (pol hodiny pri teplote +180 stupňov).

Je vhodnejšie distribuovať roztok cez sklo pomocou striekacej pištole. Potom povlak leží rovnomernejšie, bez pruhov a ochabovania. Takéto riešenia však môžete použiť aj štetcom, ktoré môžete použiť na maľovanie malých kresieb. Výrobcovia farieb a lakov označených ako „zafarbené“ dosiahli takú jednotnú konzistenciu, že pri pohľade na lúmen nedošlo k náhodným náterom - ako by to boli farebné sklenené vložky.

Pre bodové aplikácie, ako sú keramické alebo obkladové nátery, je lepšie použiť fixačný prostriedok na laky. Látka je odolná voči rôznym vonkajším vplyvom, dokonca aj umývanie keramických výrobkov v umývačke riadu.

Na priemyselné použitie sa používajú agresívnejšie riešenia, napríklad na báze epoxidových živíc. Tento povlak má vysokú chemickú odolnosť a odolnosť proti oderu. Pri farbení sklenených nádob vrátane parfumových fliaš do dekoratívnej povrchovej úpravy sklokeramických výrobkov sa pridáva špeciálny lak z farebného skla. Upozorňujeme, že slovo „farebné sklo“ v názve produktu priamo naznačuje možnosť použitia povlakov pre akýkoľvek druh sklenenej keramiky.

Ak sa vyžaduje spracovanie sklenených a keramických povrchov v miestnostiach s vysokou vlhkosťou alebo stálou expozíciou organickým rozpúšťadlám, na tieto účely je možné nájsť lak z farebného skla. Hlavnou vlastnosťou týchto výrobkov je zvýšená mechanická pevnosť a chemická odolnosť.

Na ochranu kresieb nie je potrebné používať špeciálne priehľadné laky na sklo iba ako dekoratívny vrchný náter. Po lakovaní sa samotný základný materiál stáva odolnejším voči mechanickému namáhaniu.

Bol pridaný jeden komentár
 1. Vyacheslav

  „Dosiahli takú jednotnosť konzistentnosti, že pri pohľade na lúmen neexistovali náhodné nátery“ (c)
  Stačí pridať do laku tixotropíny ... Používam ich pri maľovaní vodou uretánmi na kožu, interiéry automobilov, tašky a nábytok atď. Tixotropíny - zahusťovadlá zabraňujú šmuhám na zvislých povrchoch a dávajú dokonale hladký povrch.
  Ako to funguje, je možné vidieť vo farbách Tikkurila-Ipair a Maalarin Valkalakka.

Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje