Ktorí výrobcovia lakov riskujú zníženie kvality

Výroba lakov a farieb

Index Sensex, ktorý sa používa vo svetovej ekonomickej praxi na hodnotenie kvality podnikania, vypočítal, ako sa svetové ratingy výrobcov lakov a farieb zmenia do konca tohto roka.

V roku 2016 odborníci predpovedajú, že sa bude meniť pomer medzi spotrebou farieb a lakov v priemysle a jednotlivých odvetviach. Bude to 70% oproti 30% v prospech druhej strany. Zároveň sa zvýši predaj lakov a farieb pre obyvateľov vidieka.

Očakáva sa, že výroba lakov a farieb v Spojených štátoch sa v prvej polovici tohto roka zvýši o 2%. Je to trochu vzhľadom na to, že súčasný rast tržieb bol spôsobený dlhou období dažďov, ale je zrejmý vzostupný trend spotreby, ktorý núti podnikateľov zvyšovať objem výroby. Zároveň sa zvýšili aj náklady na nákup surovín a súvisiacich výrobkov (najmä obalov).

Ešte výraznejšie je, že rastúce náklady budú ovplyvnené stále sa zvyšujúcimi nákladmi v ropnom priemysle USA. Najmä ceny ropy sa zvýšia o 50 - 80%. Preto výrobcovia, ktorí nepoužívajú minerálne komponenty pri výrobe farieb, môžu vo svojom hodnotení výrazne stratiť.

Prečítajte si tiež
Pridajte komentár

farby

lepidlo

Nástroje